Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. z 24 sierpnia 2017 poz. 1575) - kurs...

PORADA PRAWNA

16 listopada 2017 Kadry

W szkole dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym jest zatrudniony nauczyciel religii na 2 godzinach. Ukończone ma studia magisterskie pedagogika religijna i kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki. Czy mogę tego nauczyciela zatrudnić jako wychowawca świetlicy lub nauczyciel w oddziałach rewalidacyjno - wychowawczych?

Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. z 24 sierpnia 2017 poz. 1575) - kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki nadaje nauczycielowi kwalifikacje do pracy z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie. Zatem nauczyciel może być zatrudniony w oddziałach rewalidacyjno-wychowawczych. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT